ÖZEL KONUT

AÇIKLAMA & DETAY

İzmir, Karşıyaka’da yer alan, 250 metrekarelik apartman dairesi salon, mutfak, ebeveyn odası, iki çocuk odası, bakıcı odası, ebevyn banyosu, ortak banyo, giyinme odası ve depo odasını içerisinde barındırıyor. İki çocuklu bir ailenin sahibi olduğu ev yeni baştan dekore edilmiştir. Ailenin birlikte keyif alarak yaşayacakları, saatlerce vakit geçirmek isteyecekleri pozitif mekanlar yaratmak temel hedef olarak benimsenmiştir.

Evde, salon bölümü ve ebeveyn yatak odası sonbaharı temsil eden renklerle ve malzemelerle oluşturulurken, çocuk odaları ve mutfak ilkbaharı temsil eden bir çizgide dekore edilmiştir. Doğanın bir diğer yansıması olarak evin genelinde tamamen doğal malzemelerin kullanımı ön planda tutulmuştur. Salon zemini tamamen doğal, dokusunu olduğu gibi sergileyen, masif ahşap malzeme ile kaplanmıştır.

Ev içerisindeki aydınlatma sistemi özenli bir çalışma ile çözümlenmiştir. Gün içerisindeki atmosferin gün batımından sonra da sürdürülebilmesi temel hedef olmuştur. Evin genelinde aplikler, lambaderler, tavan aydınlatmaları, tavan spotları ve Wallwasher gibi farklı tipte birçok aydınlatma elemanı kullanılmıştır. Aynı zamanda, tüm aydınlatma elemanlarının ışık şiddetinin ayarlanabileceği bir sistem yaratılmıştır.