DOĞA TERMAL & SPA OTEL

AÇIKLAMA & DETAY

Doğa Termal ve Spa Otel eski Hierapolis kentinin bulunduğu alanda, UNESCO tarafından belirlenen  Dünya Miras Listesi’nde yer alan Pamukkale’nin kuzeyinde,  Karahayıt bölgesinde konumlanmaktadır.

 Dinginliğin temsilcisi, bahar aylarının esin kaynağı olduğu iç mekan tasarımında aynı zamanda çevrenin yapısal özellikleri vurgulanmıştır. Bölgede bulunan yer altı kaynak sularının bakır renkli olması iç mekanlardaki renk seçimlerinde ön planda tutulmuştur. Bu doğrultuda, gri tonlarının fon oluşturduğu galeri alanında yer alan mobilyalarda, sehpalarda ve aydınlatma elemanlarında bakır renkli detaylar göze çarparken, kütük şekilli sehpalar ve kütük formunu sürdüren halılar doğanın birer yansıması olarak kullanılmıştır. Giriş katında bulunan bar bölümünde ise yağmur ormanlarını mekana taşıyan duvar kağıdı, zeminde ahşap kullanımı, mobilyalarda ise yeşil ve kahve renginin hakimiyeti ile desteklenmiştir. Kongre merkezinde bulunan farklı tipteki toplantı salonları ise ışıklandırılmış ahşap ağaç siluetleri, ilkbahar tonlarının enerjisini taşıyan bej ve mavi tonlarındaki halı ve duvar kağıdı seçimleri  ile diğer mekanlarla bütünlüğü koruyacak şekilde düzenlenmiştir.

Misafirlerin kendilerini evlerinde hissedebilecekleri, yoğun hayat temposundan uzaklaşarak huzur bulacakları mekanlar oluşturmanın hedef alındığı projede, yatak odası bölümlerinde, doğal taş renkleri hakim kılınırken, zeminlerde doğal ahşap, perdelerde keten kumaş, yatak örtülerinde ise saten kumaş kullanımı ön planda tutulmuştur.

Otelin en önemli noktalarından biri olan spa bölümü misafirlerin dış dünyadan bir süreliğine arınmalarına, kendilerini cennet kurgusunun içerisinde hissetmelerine yönelik detaylar üzerine tasarlanmıştır.  Buhar odası, tuz odası, macera duşları, şok duşları ve termal havuz gibi bölümler dinginlik hissini yansıtan, kontrast renkleri barındırmayan ve aydınlatmanın rahatlatıcı seviyede tutulduğu bir  atmosfere dönüştürülmüştür.